Održan četvrti sajam sporta na Voždovcu

Četvrti po redu Sajam sporta Gradske opštine Voždovac održan je u UVC „Šumice“ u organizaciji Opštine Voždovac, Sportskog saveza Voždovac, Sportskog saveza Beograd, a pod pokroviteljstvom Sekretarijata za sport i omladinu.

 

Sajam je otvorio državni sekretar Ministarstva sporta Marko Kešelj, koji je učenicima približio značaj školskog sporta i uputio zahvalnost osnovnim školama i sportskim klubovima koji su se odazvali ovoj manifestaciji, koja je itekako značajna za naše najmlađe sugrađane.

​„Velika mi je čast i zadovoljstvo da vas pozdravim ispred Ministarstva sporta i u svoje lično ime, a pre svega kao Voždovčanin i kao neko ko je baš na ovakvim manifestacijama kao i vi započinjao svoju sportsku karijeru.“

„Danas ovde imate priliku da vidite razne klubove iz različitih sportova sa teritorije opštine Voždovac i moja želja i želja mojih kolega je da se upoznate sa nekim od sportova i shvatite šta vam se dopada, da ako već niste, počnete da trenirate, jer sport je ono što će vam u životu doneti mnogo lepih stvari – puno uspomena, drugarstava, radosti. Naučićete se fer-pleju i da poštujete svoje drugare i nadam se da baš ovde danas gledamo u neke od budućih reprezentativaca Srbije, koji će našoj zemlji darovati medalje sa velikih takmičenja. Želim vam da se lepo provedete, da uživate i da vam ovaj dan ostane u lepom sećanju“, izjavio je Kešelj.
​Štandove voždovačkih sportskih klubova, zajedno sa decom III i IV razreda osnovnih škola, posetili su funkcioneri Opštine Voždovac i direktorka UVC „Šumice“.

​Ovo je bila idealna prilika da se učenici kroz igru i zabavu upoznaju sa različitim sportskim aktivnostima kao i da kroz animaciju „Budi sportista“ pokažu svoj talenat i sportske veštine.

​Na kraju događaja uručene su medalje učenicima koji su pokazali kako izgleda pravi sportista – aktivan, nasmejan i spreman za igru.

Tagovi:

Pročitajte još: