Danas je u Gradskoj opštini Voždovac održan aktiv direktora osnovnih i srednjih škola kojim je predsedavala predsednica Opštine Bojana Jakšić.
Aktivu su prisustvovali i Dušica Bukvić, načelnica Školske uprave Beograda, Saša Stojanović iz Sekretarijata za obrazovanje i dečju zaštitu, kao i članica Veća Opštine zadužena za obrazovanje Snežana Petronijević.
Tema razgovora bila je sanacija i rekonstrukcija škola radi unapređenja obrazovno-vaspitnog rada. Direktori škola naglasili su važnost podrške Opštine Voždovac koja je u protekloj godini izdvojila značajan deo sredstava za hitne intervencije.


Predsednica Jakšić zahvalila se direktorima na izveštajima i istakla da je Opština i ove godine izdvojila deo budžeta za intervencije kojim će se sanirati hitni problemi.
„Ponosni smo na naših 18 osnovnih i 7 srednjih škola u kojima se obrazuju buduće generacije Voždovčana“, izjavila je predsednica Opštine.