DRAMA NA VOŽDOVCU! Sa bebom se zaglavili u liftu!

Prava drama odigrala se danas u beogradskom naselju Medaković 3, a kada se jedna porodica sa sve bebom i starijim sinom zaglavila u liftu. Međutim, brzom reakcijom policije sve se završilo kako treba.

„Hvala puno ekipi policije sa Voždovca koji su nam danas na Medaku 3 pomogli dok smo bili zaglavljeni u liftu sa malom bebom i starijim sinom“, prenosi Instagram stranica serbialive_beograd.

„Jedna divna ekipa“, poručuju u pričiobjavjenoj na pomenutoj stranici.

Šta raditi ako se zaglavite u liftu?

Zaglavljivanje u liftu može biti stresno iskustvo, ali uz mirno i pravilno postupanje, bezbedno rešavanje situacije je sasvim moguće. Iako su moderni liftovi dizajnirani sa brojnim sigurnosnim sistemima, kvarovi se i dalje povremeno dešavaju. Evo šta treba da uradite ako se nađete zarobljeni u liftu:

Ostanite smireni

Prvi i najvažniji korak jeste da zadržite prisebnost. Panika može pogoršati situaciju, a važno je da sačuvate snagu i razboritost dok čekate pomoć.

Pritisnite dugme za pomoć

Svaki lift ima dugme za alarm ili interfon koji vas direktno povezuje sa nadzornom službom, obezbeđenjem zgrade ili servisom. Držite dugme pritisnuto nekoliko sekundi dok se ne uspostavi veza ili dok se alarm ne aktivira.

Pozovite pomoć mobilnim telefonom

Ako imate signal, pozovite broj koji je naznačen u kabini, a ukoliko ne postoji, možete kontaktirati hitne službe (193 – vatrogasci-spasioci, 192 – policija) ili kontaktirajte upravnika zgrade, obezbeđenje ili osobu koja vam može pomoći.

Ne pokušavajte da sami otvorite vrata

Pokušaj otvaranja vrata ili izlaska iz lifta na silu može biti izuzetno opasan, posebno ako je lift zaglavljen između spratova. U najgorem slučaju, lift može ponovo krenuti i izazvati ozbiljne povrede.

Koristite dostupna sredstva komunikacije

Ukoliko alarm ne funkcioniše, a nemate signal na telefonu, pokušajte da dozovete pažnju glasom – lupkanjem po vratima ili pozivanjem u pomoć.

Sačekajte dolazak stručnih službi

Većina intervencija se rešava u roku od 15 do 30 minuta. Strpljivo sačekajte spasioce, ostanite blizu izvora svetla (ako ga ima) i ne trošite bateriju na telefonu ukoliko ste u kontaktu s nekim.

Tagovi:

Pročitajte još: